Sakarya Bilsem, Depth of Space eTwinning Projesi’ne katılıyor

29 Ekim 2017 Pazar, 15:16
Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi, 2017-2018 dönemi eTwinning projeleri kapsamında, 12 farklı ülkeden okulun ortaklığı ile gerçekleştirilecek Depth of Space projesine üye olarak katıldı

SAKARYA

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi, 2017-2018 dönemi eTwinning projeleri kapsamında, 12 farklı ülkeden okulun ortaklığı ile gerçekleştirilecek Depth of Space projesine üye olarak katıldı.

eTwinning; bir öğrenme topluluğu kurmak için Avrupa’daki okullara yönelik oluşturulmuş bir topluluktur. Türkiye’den ve Avrupa ülkelerinden okullar, öğretmenler, öğrenciler, birlikte öğrenmek, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek ve çalışmalarını paylaşmak için bu platformda buluşurlar.

2017-2018 yılı çalışmalarımız kapsamında, Fen Öğretmenimiz Azer Yurtkulu, Fizik Öğretmenimiz Aydın Boğaz ve İngilizce Öğretmenimiz Beytullah Önce, Depth of Space adlı projeyi BYF 1 öğrencilerine yönelik olarak yürütecekler.

Projede, Arnavutluk,  Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, İtalya, Makedonya,  Litvanya, Polanya , Portekiz, Romanya ve Ukrayna gibi ülkelerden okullar ortak olarak yer alıyor.

Projenin genel amacı, öğrencilerimizde uzay konusunda ilgi ve merak uyandırmak, öğrencilerimizin bu konudaki bilgilerini arttırmak, konuyla ilgili İngilizce çalışma yapmalarını sağlamak ve tüm bu süreçte Web 2.0 araçlarını da eğitsel amaçlı kullanmayı öğrenmek şeklinde sıralanabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz