Moda tutkunları en uzun gecede uyumadı, alışveriş yaptı

22 Aralık 2017 Cuma, 12:01
E-ticaret sektöründe alışveriş çılgınlığının yaşandığı yılın son indirim festivali 21 Aralık tarihinde binlerce kişi gece boyunca “online” kaldı. Morhipo.com’un Genel Müdürü Şule Kuban, en uzun geceye dair müşteri trafiği rakamlarını açıkladı. 

Dünya çapında milyonlarca alışveriş tutkunun, tüm yıl boyunca gözüne kestirdiği giyim, elektronik ya da akla gelen herhangi bir şeyi satın almak için beklediği Black Friday indirimlerinden sonra yılın son kampanyası “En Uzun Gece” indirimleriyle 21 Aralık’ta gerçekleşti. Perakende sektörü artık alışılmışın dışında kampanya günlerini de değerlendirirken, e-ticaret dünyası da “ekinoks” tarihlerinde yeni rekorlara imza atıyor. 21 Haziran’da En Uzun Gün’ü kutlayan Morhipo.com, şimdi de En Uzun Gece kampanyaları ve özel indirimlerle müşterilerine en uzun alışveriş gecesini yaşattı.

En uzun gecenin cirosu %60 artış gösterdi
Morhipo.com’un Genel Müdürü Şule Kuban‘ın açıkladığı rakamlara göre; 21 Aralık gününde sipariş sayısı bir önceki haftayla kıyaslandığında %45 artış gösterdi. Toplam ciroda ise %60’lık bir yükselme yaşandı.
21 Aralık’ta Morhipo mobil uygulamasının kullanıcıları %30 oranında daha fazla giriş yaparken, desktop üzerinden siteye giriş sayısı %15 yükseldi. Siteyi ziyaret sürelerinde de artış gözlemlendi. En aktif olunan saatler 22:00-00:30 arasında gerçekleşti.
En uzun gecede kadınların daha fazla alışveriş yaptığını belirten Kuban “Bu güne özel hazırladığımız “hepsi 21 TL” kampanyamızda yer alan giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünleri ilk bir saat içerisinde tükendi. Elde ettiğimiz veriler alışveriş yapanların %59’unu kadınların oluşturduğunu gösteriyor, alışveriş yapanların yaş ortalaması ise 33. 21 Aralık özel indirimlerimize en çok rağbet gösteren şehir ise %30 oranla İstanbul, onu %11 ile Ankara ve %6 ile İzmir takip etti” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz